Topná tělesa, koupelnové radiátory

Elektrické kotle, plynové kotle, krbová kamna, čerpadla topení- vybavení stavby, stavební materiál

stavebniny-ds.cz

Topná tělesa, koupelnové radiátory

Topení - Otopná tělesa

Otopná tělesa - jejich základní funkcí  je dodávka tepla do vytápěného prostoru k zajištění optimální tepelné pohody. Další, neméně významnou funkcí, může být u vybraných výrobků i dotváření vzhledu interiéru (barva, tvar, umístění). Otopná tělesa trubková koupelnová (žebříky) již v našich krajích zdomácněla, výrobci je nabízejí i s možností elektrického dotápění. Stále větší oblibu si získávají také tzv. topné konvektory, které jsou kromě vytápění použitelné také k chlazení v letním období.

Desková tělesa z ocelového plechu – v současné době patří k nejprodávanějším. Na rozdíl od klasických litinových radiátorů mají malý objem topné vody, což zaručuje jejich rychlejší ohřev, ale na druhé straně zase také rychlejší vychladnutí.

Článková litinová (ocelová) – stále oblíbené radiátory s velkým objemem, požadovaného výkonu se dosahuje sestavováním jednotlivých článků. Díky velkému objemu pomaleji vychládají (mají větší tepelnou setrvačnost). Jsou vhodné např. do otopných soustav s kotli na pevná paliva.

Trubková koupelnová – také „žebříky“ už u nás zdomácněly. Uplatnění najdou v koupelnách, prádelnách, toaletách, kuchyních a předsíních, a to nejenom jako zdroj tepla, ale třeba také jako optické rozdělení prostoru.

 

Řadit podle: Položek na stranu:
Výběru neodpovídá žádná položka
Copyright © stavebniny-ds.cz, provozováno na systému tvorba e-shopu a pronájem e-shopu Shop5.cz

© stavebniny-ds.cz

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace