Dveře a jejich využití

interiérové dveře, vnitřní dveře, vchodové dveře, vnitřní vchodové dveře

stavebniny-ds.cz

Dveře a jejich využití

Dveře a jejich používání je každému známé. Uzavírají prosty anebo umožňují vstup do nich.

Typů dveří máme hned několik. Mohou to být dveře jak vnitřní dveře - interiérové dveře. Tak dveře venkovní- vchodové dveře. To je základní rozdělení. U těchto dveří se liší hlavně jejich provedení, druh materiálu, tloušťka a vlastnosti odolnosti.

       Dveře interiérové je možné nakoupit hned v několika provedeních a šířkách. Do některých prostor jsou vhodné dveře plné, do jiných je lépe pokud propouštějí světlo, tedy dveře se sklem, jehož výplň může být různě velká. Druh výplně skla je také volitelný. Materiál, ze kterého jsou dveře vyráběny, se odráží také v ceně výrobku. Čím levnější je materiál a povrchová úprava dveří, tím levnější dveře také kupujeme. Možnost volby povrchové úpravy je dalším aspektem. Je možné si dnes vybrat z několika druhů napodobenin (imitací), dřev nebo zvolit jednobarevné provedení, mnohdy i v barvách RAL. Zde záleží na tom, komu se co líbí, čemu dává přednost a jak se vše hodí do již vybaveného interiéru. Zvláštní kapitolou jsou dveře celoskleněné, které jsou poměrně nové na trhu a zajišťují tak netradiční prvek v bydlení.

       Dveře vchodové, dále dělíme na ty, které jsou opravdu ve vchodu z venkovního prostředí, nebo se může ještě jednat o dveře vnitřní vchodové- nejčastěji používané do bytů například v panelových domech. I zde jsou stejná kritéria jako pro vnitřní dveře. Mohou se ale lišit protipožární odolností, nebo množstvím propustnosti hluku. Volba folie je zde taktéž možná. Do těchto dveří jsou i přidávány často přídavné bezpečnostní zámky, které zajistí lepší odolnost proti zlodějům.

Dveře vchodové venkovní jsou těmi, které nás vítají v rodinných domech při vstupu. I zde je možnost volby materiálů a úpravy povrchu.

Dveře k životu nutně potřebujeme, abychom zajistili nejen své soukromí, ale také majetek.

Dveře a jejich využití

Vložit komentář

Jméno
Email ( email není zveřejněn )
Váš příspěvek   ( Fotky můžete vložit po odeslání příspěvku. )
opiště kód
antispam
     Více informací
Copyright © stavebniny-ds.cz, provozováno na systému tvorba e-shopu a pronájem e-shopu Shop5.cz

© stavebniny-ds.cz

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace